Asgari Ücretle İlgili Duyumlar Gelmeye Başladı! İşte BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin Asgari Ücret Duyumu

Milyonlarca kişinin gündeminden düşmeyen 2024 asgari ücret haberlerine bir yenisi daha eklendi. Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, asgari ücret açıklamasına günler kala aldığı duyumu paylaştı. TGRT Haber’e konuşan Destici, yılda bir kez yapılacak asgari ücret zammının yeterli olmadığını vurgularken 2024 asgari ücretine ilişkin net rakam verdi. 

İşte, detaylar…

Tüm gözlerin Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun 3. toplantısına çevrildi!

2024 asgari ücret zammının ne kadar olacağının belirleneceği toplantı için geri sayım başladı. Bu hafta içerisinde açıklanması beklenen asgari ücret hakkında ön bilgi geldi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Eskişehir’de yaptığı konuşmada: “Asgari ücretle ilgili duyumum; 16-17 bin TL arasında.” açıklamasında bulundu.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, 2024 yılı asgari ücretine ilişkin duyumunu: asgari ücretle ilgili duyumunu paylalaştı. 

Destici, ‘Asgari ücretle ilgili duyumum 16-17 bin TL arasında. Bize göre 17 bin TL’nin altında olmaması lazım’ dedi ve asgari ücretin yılda bir kez değil iki kez belirlenmesini istedi.

Yılda bir kez asgari ücrete yapılacak zam, “asgari ücretliyi enflasyona ezdirmek anlamına gelir!”

Daha önce de pek çok kez yılda bir kez asgari ücret belirlenmesini yetersiz bulan BBP Genel Başkanı Destici, durumu şu şekilde ifade etti: 

‘Asgari ücret iki kere tespit ediliyordu. Bunun iki kere tespit edilmeye devam edilmesi gerekiyor. Çünkü enflasyon yüzde 40’larda, 50’lerde seyrettiği bir dönemde yılda bir kere asgari ücret tespit etmek, asgari ücretliyi enflasyona ezdirmek anlamına gelir’

“Yılın yarısı geldiğinde asgari ücret erimiş olacak.”

Konuşmasında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın 2024 enflasyon tahminlerine de değinen Destici, ‘Yılın yarısı geldiğinde asgari ücret erimiş olacak.’ dedi. İşte, Destici’nin o sözleri: ‘Merkez Bankası’nın 2024 enflasyon tahmini yüzde 38 – 40. Yurt dışı derecelendirme kuruluşlarına bakıyoruz, yüzde 50 – 53 görülüyor. Diyelim ki yüzde 40 – 50 gerçekleşti. Yılın yarısı geldiğinde asgari ücret erimiş olacak.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x