4 Dev Bankadan Arka Arkaya Flaş Altın Tahmini! Herkes Merakla Bekliyordu

Dolar endeksindeki 8 günlük güç kaybı, ABD Merkez Bankası’nın faiz indirimleri konusundaki belirsizlik devam ederken altının ons fiyatı üzerindeki baskıyı azalttı. Ancak, ons altın fiyatı 2039 dolar direncini kıramayarak bir haftalık yükselişin ardından bu seviyede tutunamadı. Gram altın fiyatları ise yurt içinde rekor seviyelere ulaştı.

GRAM ALTIN REKOR SEVİYELERE YÜKSELDİ

Yurt içinde gram altın fiyatı, bu hafta yüzde 1,91 artışla 2.027 liraya, Cumhuriyet altınının fiyatı da yüzde 1,92 artarak 13 bin 623 liraya yükseldi.

ANZ BANK: MERKEZ BANKALARI ALTIN FİYATLARINI DESTEKLEYECEK

ANZ bank analistlerine göre, merkez bankalarının talebi altın fiyatlarını destekleyecek ve bu nedenle fiyatlar yıl sonuna kadar 2.200 dolar civarında rekor seviyelere çıkabilir.

CİTİ BANK: ALTIN FİYATLARI 3.000 DOLARA ULAŞABİLİR

Citi’nin Kuzey Amerika emtia araştırmaları başkanı Aakash Doshi, önümüzdeki 12 ila 18 ay içinde altın fiyatlarının 3.000 dolara ulaşma ihtimali olduğunu belirtiyor. Citi Bank, değerli metalin 2024’ün ikinci yarısında ortalama 2.150 dolar olacağını öngörüyor ve Doshi, 2024 yılının sonuna doğru yeni bir rekora ulaşma potansiyeli olduğunu vurguluyor.

BANK OF AMERICA: EN YÜKSEK TAHMİN 2.400 DOLAR

Bank of America, birçok analiste göre en yüksek altın fiyat tahminine sahip kurum olmaya devam ediyor. Emtia analistleri, Bank of America’nın altının bu yıl 2.400 dolara ulaşma potansiyelini öne çıkardığını belirtiyor.

COMMERZBANK’TAN TERS KÖŞE TAHMİN: 2024’TE 2.100 DOLAR

Commerzbank, altın fiyatları için beklenmedik bir tahminde bulunarak ons fiyatlarını 2024 yıl sonunda 2150 dolardan 2100 dolara indirdi.

ALTIN VE PARA PİYASALARI UZMANI: HAZİRAN SONRASI YENİ REKOR BEKLENİYOR

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, gram altının ons fiyatının haziran ayına kadar en az 2150-2200 dolar olmasını beklediklerini söylüyor ve hazirandan sonra ABD Merkez Bankası’nın faiz indirimine gitme beklentisi olduğunu ekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x