100. Yıla Mektup: Ölen Eşinden Gelen “Aşk Mektubu” Gözyaşlarına Neden Oldu

2002 yılında ‘Cumhuriyet’in 100. Yılına Mektup’ kampanyası ile ilerideki eşine mektup gönderen Mehmet Uğur’un mektubu eşini çok duygulandırdı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı PTT AŞ tarafından 2002’de düzenlenen ‘2023’e Cumhuriyetimizin 100’üncü Yılına Mektup’ kampanyası kapsamında yazılan mektupların adreslere ulaştırılmasına başlandı.

21 yıldır cumhuriyetin 100. yılını bekleyen mektupların arasından “21 yıllık aşk mektubu” da sahibine ulaştırıldı.

Ulaştırılan mektuplardan biri ise Mersin’in Erdemli ilçesinde yaşayan ve geçen sene korona virüsten hayatını kaybeden Mehmet Uğur’un mektubuydu.

Mehmet Uğur, kampanya kapsamında 28 Ekim 2002’de PTT görevlisi tarafından evleneceği eşine ulaştırılmak üzere verilen adresi, dönemin Arpaçbahşiş Belediye Başkanı Musa Demir’e teslim etti.

PTT görevlisi Musa Demir, Mehmet Uğur’un 5 Ekim 2003 yılında evlendiği eşi Meral Uğur’a mektubu ulaştırınca olanlar oldu.

Mehmet Uğur’un bekarken yazdığı mektupta evleneceği kişinin adının Meral olmasını isteği eşini duygulandırdı.

Mehmet Uğur’un mektubu eşi ile tanıştıktan kısa bir süre sonra yazdığı biliniyor.

Meral Uğur, “Eşim geçen yıl vefat etti. Mektubunda yazdığı ‘Evlenirsem eşimin adı Meral olur mu?’ isteği gerçekten beni çok duygulandırdı. Bu yazıyı yazmadan bir ay önce eşimle tanışmıştık. Beni o kadar çok seviyormuş ki evlenmek istediği kişi olarak mektubunda belirtmiş. İyi ki onunla evlenmişim. Kendisi çok iyi bir insandı.” dedi.

“Bu yazdığı mektuptan bana hiç bahsetmedi. Kendi el yazısı ile yazılan bu mektubu ömür boyunca en güzel yerde muhafaza edeceğim. Eşimle her zaman birbirimize ‘Aşkım’ diye hitap ederdik. 2 çocuğumuz oldu. Çocuklarımın bir tanesi üniversitede diğeri ise lise de okuyor. Allah’ım onu bizden daha çok seviyormuş ki yanına aldı. Mekanı cennet olsun.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x